تعداد بازدید این مطلب : 1,394

اگر امام حسین اهل بیت خود را همراه نمی داشت…

اگر امام حسین اهل بیت خود را همراه نمی داشت
سوال:
چرا امام حسین علیه السلام اهل بیتش را با خود همراه کرد که اینقدر بعد از شهادت ایشان غم و سختی و اسارت بکشند؟
پاسخ:

۱ – امام حسین ناموس خود را به خاطر دین به اسارت داد.

.
۲ – امام حسین برای بیعت نکردن با یزید و با عنوان حج از مدینه خارج شد و از مکه هم به خاطر دعوت مردم کوفه حرکت کرد، نه برای جنگ با یزید که اهل بیت ایشان درخطر باشند و آنها را با خود نبرد.

.
۳ – تضمین و تامین امنیت خانواده بر هر مردی واجب است، از دیدگاه امام همراهی اهل بیت ایشان ضامن امنیت حیثیتی و حتّی جانی آنان است. چرا که اگر راهی بهتر از این بود حتما امام آن را عملی می کرد.

.
۴ – تک به تک اهل بیت امام حسین، حتّی حضرت علی اصغر ضامن رسالت و وظیفه خویش بودند و باید در کربلا می بودند.

.
۵ – حتی یزید هم که جلوی امام حسین (ع) ایستاد، آیا اهل بیتش را همینطور پشت سر رها می کرد یا هرکجا می رفت آنها را هم با خود می برد؟

.
۶ – اهل بیت باید می آمدند و افشا گری می کردند. ( کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود )

.
۷ – به استناد تاریخ، مروان حکم والی مدینه از یزید دستور داشت که اگر امام بیعت نکرد (که مطمئن بود اما بیعت نمی کرد)، ایشان را بکشد. و در مکه نیز کسانی بودند که در پشت لباس احرام، برای ریخن خون اباعبدالله شمشیر به کمر بسته بودند. در این سرزمین هایی که شخص امام حتی امنیت جانی هم نداشت آیا معقول بود که آنجا بماند و اهل بیت خود را نیز آنجا نگه دارد؟ اگر روشنگری های علی وار حضرت زینب (س) نبود و فطرت های خفته مردم را بیدار نمی کرد، مطمئنّا بعد از امام نوبت اهل بیت او بود که به جرم اینکه اهل بیت یک مخالف حکومت و خلیفه هستند مجازات بشوند. و اگر اینطور می شد، اهل بیت باید انتظار هر زخمی را از سوی آن یزید یهودی صفت پلید می داشتند.

.

۸ – با وجود پهلوانی دلیر همچون یل ام البنین حضرت عباس ابن علی (ع) که عمود سپاه آقا امام حسین (ع) بود و با شنیدن نام ایشان قمر بنی هاشم اباالفضل العباس (ع)، لرزه بر اندام هر جنگاور و سپاهی عرب می افتاد، برای اهل بیت امام چه جایی امن تر و بهتر از بودن کنار فرمانده دلاور و رشید سپاهشان که در جنگاوری براستی همچون پدر بزرگوارش علی (ع) و برادرش اباعبدالله الحسین (ع) است. و به همین دلیل بود که امام (ع) در کربلا ایشان را برای حفاظت از خیمه ها و اهل بیت خود انتخاب کردند و به راستی که چه نگهبان دلیر و چه باوفایی بود عباس که تا وقتی علم از دستان مردانه اش نیفتاد، هیچ حرامی جرأت رفتن به سمت خانواده امام را نکرد.

 karevan 1

.karevan 2

.karevan 3

RelatedPost

2 دیدگاه

  • نویسنده

   بسم الله الرحمن الرحیم
   باسلام وعرض قدردانی به شما صاحب فطرت بیدار،
   این با لطف الهی وبه برکت تدبر در قرآن است. اگر می خواهید درمقابل شبهات همیشه پاسخی محکم داشته باشید، به دنبال قرآن بروید. یاعلی

Website Design and Development CompanyWedding Dresses Guide