تعداد بازدید این مطلب : 513

هدیه دفتر مقام معظم رهبری به محاق/ مقاله ای که یک شهر را متحول کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی (حلقه وصل):

از تقدیر و هدیه دفتر رهبری تا مسابقه ۶۰۰۰ نفری

مجمع حافظان قرآن کریم شهرستان کاشمر مدتی قبل مقاله رویین دژ را با استناد به آیات و روایات و با توجه به شرایط روز جامعه تهیه و تدوین کردند.

به گزارش حلقه وصل: مسئول مجمع حافظان قرآن کریم کاشمر (محاق) گفت: این مقاله با موضوع عفاف و حجاب با استناد از آیات و روایات تدوین‌شده که در آن برای اولین بار موضوع «عفاف» به ۹ شاخه تقسیم‌بندی شده است.

وی در خصوص محورهای اصلی این مقاله گفت: به‌عنوان‌مثال با توجه به این تقسیم‌بندی دیگر موضوعی با عنوان حجاب خارج از مقوله عفاف نداریم و حجاب به‌عنوان عفاف پوششی در یک شاخه بررسی می‌شود، از شاخه‌های دیگر آن می‌توان به عفاف گفتاری، عفاف رفتاری، عفاف چشمی، عفاف در خانواده و همچنین عفاف در فضایی مجازی و عفاف در غرب اشاره کرد.

وی افزود: مجموعه اعضای مجمع حافظان قرآن کاشمر در تهیه این مقاله حضور داشتند و برای نوشتن آن تلاش کرده‌اند، و کار استخراج آیات و روایات در خصوص مقاله را انجام دادند و کار تدوین و نگارش و این مقاله نیز حدود یک ماه طول کشید.

photo_2016-12-22_22-06-50

مسئول مجمع حافظان قرآن کریم کاشمر (محاق) در خصوص برگزاری مسابقه «روئین دژ» گفت: این مسابقه پیرامون همین مقاله روئین دژ در منطقه کاشمر و خلیل‌آباد و بردسکن به‌صورت حضوری و در تمامی مقاطع سِنی برگزار شد که در این مسابقه ۶۰۰۰ نفر شرکت‌کننده از متولدین ۱۳۱۶ تا ۱۳۸۸ در آن حضور داشتند و ۷۷۳ نفر به عنوان برندگان این مسابقه معرفی شدند.

این فعال قرآنی تصریح کرد: این مقاله به خاطر زبان ساده، ادبی و صریحی که دارد بسیاری از خوانندگان را متحول کرده تا جایی که در نظرخواهی برخی از افراد از امتناع خود نسبت به خرید گوشی اندروید و برخی از خانم‌ها نیز گفته‌اند چادر را کنار گذاشته بودند اما بعد از خواند این مقاله دوباره چادری شده‌اند.

همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به رضایت کامل و شور و شوق مردم از شرکت در این مسابقه و تأثیر پذیری آنها از این مقاله تصمیم گرفتیم در مرحله بعد مساجد و مدارس را درگیر این موضوع کنیم و این مسابقات را در آنجا نیز برگزار کنیم.

وی افزود: برای مقاله روئین دژ مجوز انتشار کتاب بانام «روئین دژ» گرفته‌ایم که در ماه گذشته این کتاب توسط انتشارات آب و آیینه کاشمر به چاپ رسیده و باتوجه به استقبال مردم، درحال آماده سازی مقدمات برای چاپ دوم این کتاب فرهنگی ارزشمند هستیم.

او گفت: در این کتاب علاوه بر مقاله روئین دژ، نظرات شرکت‌کنندگان و حدود ۱۵ خاطره جالب از کسانی که این مقاله را خوانده و در مسابقه آن شرکت کرده‌اند نیز وجود دارد.

803397329

گفتنی است مجمع حافظان قرآن کریم کاشمر این مقاله را به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کردند و دفتر مقام معظم رهبری نیز در نامه‌ای از ایشان تقدیر و تشکر به عمل آورد و همچنین سه جلد کتاب دغدغه‌های فرهنگی به آنها هدیه داد.

 

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

Website Design and Development CompanyWedding Dresses Guide