تعداد بازدید این مطلب : 594

مسابقه ی بزرگ فرهنگی-قرآنی رویین دژ برگزار شد.

مسابقه ی بزرگ رویین دژ با شرکت هزاران نفری مردم و با شکوه هرچه تمام تر برگزار گردید.

http://mahagh.ir/wp-content/uploads/2016/08/%D8%AD%D9%85%D8%A7%D8%B3%D9%87.jpg

مسئول مجمع حافظان قرآن کریم شهرستان کاشمر با اعلام این خبر گفت: این مسابقه با محوریت موضوع مهم عفاف و حجاب برگزار گردید که طی آن جزوه ای برگرفته از تفاسیر و مفاهیم قرآن کریم در موضوع عفاف و حجاب تهیه و در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

دکتر معینی افزود: محتوای مقاله یکی از مهمترین عوامل شرکت گسترده اقشار مختلف در این مسابقه بود به گونه ای که جامعیت و تفصیل محتوا، بیدارکنندگی، منطق مستدل و متکی به آیات قرآن، بیان دردهای جامعه امروز همراه با ارائه راهکارهای مفید درمان آنها و در نهایت زبان گیرا و بیان بلیغ مقاله منجر به استقبال شرکت کنندگان گردید.

http://mahagh.ir/wp-content/uploads/2016/08/photo_2016-08-08_20-08-42.jpg

وی ادامه داد: مجمع حافظان قرآن کریم با شناخت یکی از مهمترین ضرورت های امروز جامعه یعنی لزوم ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اقدام به برگزاری این مسابقه نمود که در این مسیر برخی نهادهای فرهنگی و صندوق های قرض الحسنه شهرستان کاشمر در جهت تأمین جوایز همکاری بسیار مناسبی داشتند به گونه ای که مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه به برندگان مسابقه اختصاص خواهد یافت.

معینی خاطرنشان کرد: پس از طی مراحل ثبت نام ، مسابقه در چهار مرحله ویژه خواهران و برادران در محل سالن اجتماعات زیارتگاه حضرت سید حمزه(ع) کاشمر و نیز در شهرستان های خلیل آباد و بردسکن برگزار و نتایج این مسابقه همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) اعلام خواهد شد.

http://mahagh.ir/wp-content/uploads/2016/08/photo_2016-08-08_20-10-15.jpg

وی تصریح کرد: بار اصلی برگزاری این مسابقه بزرگ بر دوش جوانان و نوجوانان عضو مجمع حافظان قرآن کریم کاشمر بود که این افراد به صورت داوطلبانه و شبانه روزی تلاش کردند و توانستند برای اولین بار این حماسه فرهنگی را در شهرستان کاشمر رقم بزنند به گونه ای که حضور چند هزار نفر در زیارتگاه حضرت سیدحمزه(ع) کاشمر برای برگزاری مسابقه تبدیل به یک همایش بزرگ فرهنگی در راستای دفاع از فرهنگ عفاف و حجاب و حریم خانواده گردید.

معینی با اشاره به اهمیت حجاب گفت: موضوع عفاف و حجاب امروزه به یکی از مهمترین مسائل جامعه تبدیل شده است به گونه ای که از یک طرف دشمن در راستای جنگ نرم بر علیه اسلام و انقلاب قصد تضعیف این فرهنگ را دارد و از سوی دیگر همه دلسوزان و علاقمندان به دین مبین اسلام باید تلاش کنند تا فرهنگ عفاف را در جامعه گسترش دهند چرا که تضعیف این موضوع منجر به ناهنجاری های فراوان و از جمله گسترش موضوع طلاق می شود.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

Website Design and Development CompanyWedding Dresses Guide