تعداد بازدید این مطلب : 778

حضرت محمد (ص) تنها پیامبری است که کردار و سخنانش بلافاصله نوشته می شد.

______20140523_1766760565

حضرت محمد (ص) تنها پیامبری است که کردار و گفته ها و سخنانش بلافاصله نوشته می شد و اینک بعد از هزار و چهارصد سال می فهمیم که چقدر احادیث و سخنانش دارای صحت ، دقت و درستی است.

از زمان آدم ابو البشر تا زمانی که اسرافیل در صور بدمد کسی به منزلت حضرت محمد ( ص ) نمی رسد و وجود اقدسش یگانه منبع فیض است و منجی آدمیان از ظلمات جهل.

فقط یکی از بزرگترین دستاوردهای بسیار ارزشمند حضرت محمد (ص) که تا آن زمان هیچ کسی برای انسان های روی زمین نیاورده بود آزاد کردن نعمت بزرگ خواندن و نوشتن و عالم گیر کردن علم و دانش در جهان آن زمان برای همه مردم عادی بود کلامی که حضرت محمد ( ص ) به کار میبرد مستقیما از قلب هستی که همان آفریننده جهان است برخاسته بود که باعث شد مردم و گروندگان به او به حقایقی تازه در باره علت خلقت شان دست یابند که تا آن زمان کسی به آنها نگفته بود حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) رسالتش دستورات ثابتی داشت برای همه اعصار و هر آنچه را که او گفته است با فهم و ذوق همه انسانهای گذشته و آینده قابل درک و فهم استمحمد

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) تنها پیامبری است که کردار و گفته ها و سخنانش بلافاصله نوشته میشد و اینک بعد از هزار و چهارصد سال می فهمیم که چقدر احادیث و سخنانش دارای صحت ، دقت و درستی است.

اگر میلیاردها انسان عشق به حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را در دل دارند به این خاطر است که او هیچ وقت از شمشیر برای پیشبرد کارهایش استفاده نمی کرد بجز در موارد خاص و برای همین، هیچ پادشاه و امپراطوری قدرتمندی در تاریخ جهان نیست که همچون آن عزیز مورد اطاعت و احترام قرار گرفته باشد.

دین مبین اسلام تنها دینی است که هر بشر آزاده و شرافتمندی به داشتن آن افتخار میکند و تنها دینی است که خط بطلانی بر جهل و گمراهی بشر کشیده است.

کلام تاثیر گذار، درستی ، صداقت و حکمت ، تدبیر قاطع و بدیع حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) بود که اسلام را در دنیا حتی بعد از وفاتش جهانگیر کرد و مردم مبهوت و مجذوب او می شدند.

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) حکم قرآن را که همان رحمت الهی و پاداش اخروی بود را به پرهیزکاران وعده می داد و در این میان این کتاب آسمانی قرآن کریم بود که معجزه الهی پیامبر را به مردم نشان داد.download (1)

قرآن کریم: ای پیامبر به امت بگو اگر از انس و جنس جمع شوند و با پشتیبانی هم که نظیر کلامی از این قرآن را بیاورند نخواهند توانست و این برای اعرابی با آن سنت کهن و سابقه والا که در عشق به شعر و شاعری داشتند حتی یک جمله هم نمی توانستند بگویند که بتوان گفت از نظر شکل و معنی و محتوا با یکی از آیات قرآن برابری کند و قرآن معجزه پیامبر خاتم شد.

شکوفایی قانون پیامبر و سرعت گسترش اسلام بعد از هجرت در شبه جزیره عربستان در کمتر از ده سال باعث شد مردم و گروندگان به او به حقایقی تازه در باره علت خلقت شان دست یابند که تا آن روز کسی درک نکرده و نشنیده بود و همین باعث شد مردم شیفته و محسور بزرگترین و شریفترین و با عظمت ترین مرد الهی قرار بگیرند.

اسلامی که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) از طرف خداوند برای بشریت به ارمغان آورده همیشه زنده و پویا است.

جهان خلقت در همه اعصار و دوران های خودش کسی همچون حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را که فصیح تر در زبان بلیغ تر در منطق و بزرگ تر در آفرینش باشد به انسانها نداده است و چنین شخصی به حق سزاوار همه گونه احترام و اکرام است.

به گفته اندیشمندان و انسان شناسان جهان غرب و شرق حضرت محمد از مصلحانی است که به حقیقت خدمات بسیار ارزشمند و بزرگی به بشریت کرده است و همین فخر برای او کافی است که امتش را به نور حق هدایت کرد و بی شک حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) قانون گذاری خردمند سلطانی دادگستر و پیامبری برگزیده از میان همه پیامبران الهی بود از صفات حمیده ای برخوردار بود که او را به پیامبر رحمت و مهربانی تبدیل کرده بود

عظمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) چنان بزرگ بود که مردان و زنان بزرگی را همچون امیر مومنان حضرت علی (ع) و بانو و سرور زنان دو جهان عالم حضرت فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) را در دامان فضل و کمال خود پرورش داد.

 

منبع: kashmarbasir.ir

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

Website Design and Development CompanyWedding Dresses Guide