تعداد بازدید این مطلب : 912

معرفی مجموعه کتب روشنگر و مستند تاریخی با عنوان «نقش عایشه در تاریخ اسلام»

خواندن این مجموعه زیبا و بی نظیر را از دست ندهید.

9632_600_800

نقش عایشه در تاریخ اسلام (دوره چهار جلدی)

مولف: سید مرتضی عسکری
مترجم: سید هاشم هریسی | عطا محمد سردارنیا | محمدصادق نجمی
ناشر کتاب : موسسه علمی – فرهنگی علامه عسکری
نوع جلد: گالینگور
قطع: وزیری
زبان کتاب: فارسی
شمارگان: ۳۰۰۰
شابک:
۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۲۸-۱-۷

قیمت: ۴۲۰۰۰ تومان

از جمله مطالب این مجموعه :

شرح کامل و مستند جنگ جمل که بدون شک شروع تمام اختلافات و مشکلات مسلمانان بوده است. افشای حقایق و تحریفات جریان جنگ جمل از ابتدای خلافت مولا علی (ع) تا پایان جنگ و تسلیم شدن عایشه (در جلد دوم).

این کتاب در سه جلد به همت علامه سید مرتضی عسکری نوشته شده و توسط عطا محمد سردارنیا، محمد صادق نجمی، هاشم هریسی و محمد علی جاودان ترجمه شده و به همت مرکز فرهنگی انتشارات منیر منتشر شده است. جلد چهارم این اثر هم به نام احادیث أم المؤمنین عایشه منتشر شده است.

بازگویی وقایع دوران پیامبر اسلام(ص) تا پایان خلافت عثمان جلد اول این کتاب را در بر می گیرد. عایشه در خانه پیامبر (ص) و نگاهی گذرا به زندگی عایشه، راز تعداد همسران رسول خدا(ص)، از جمله مباحث بخش اول این کتاب است.

دوران امیرالمؤمنین(ع) عنوان جلد دوم کتاب است که نویسنده در آن قسمتی از حوادث و پیش آمدهای تاریخی را از کتاب های معتبر و مدارک اصلی و اولی درآورده و در دسترس خواننده قرار داده است تا خواننده بتواند با مطالعه آنها شخصیت واقعی عایشه را بشناساند و با انکار و عقاید و مشخصات روحی او آشنا شود و در نتیجه اعتبار و ارزش واقعی روایات و احادیث او که بعدا در این کتاب مورد بحث و گفت وگو قرار خواهد گرفت، معلوم و روشن شود و راه بحث و بررسی احادیث وی صاف و هموار شود.

نقش عایشه در تاریخ اسلام و دوران معاویه عنوان جلد سوم کتاب یاد شده است که در آن عوامل دوستی عایشه و امویان و ویژگی های شخصیتی عایشه بررسی شده است.

در جلد چهارم کتاب نیز که توسط محمد جواد کرمی ترجمه شده و دانشکده اصول دین آن را منتشر کرده است، روایاتی که أم المؤمنین عایشه نقل شده و روایاتی که به دورغ به او نسبت داده شده، ذکر شده و در آخر نیز کوشش های أم المؤمنین در مبارزه با بعضی تحریف ها از سنت و نسبت های ناروا به رسول خدا(ص) آورده شده است.

خرید اینترنتی این مجموعه چهار جلدی با قیمت ۴۲۰۰۰ تومان از لینک زیر
http://bookroom.ir/book/802

RelatedPost

یک دیدگاه

Website Design and Development CompanyWedding Dresses Guide