تعداد بازدید این مطلب : 1,023

شعری که شهید رضا غلامی زاده در روز وداع برای مادر خواند

غوغای مداحی “میرود به میدان اکبرت” از مداح اهل بیت حاج محمد رضا روحانی

شهید غلامی

شعری که شهید رضا غلامی زاده در روز وداع برای مادر خواند..

این شهید ۱۸ ساله بعد از فعالیتهای گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در ریوش، به اتفاق اهالی روستا به کاشمر آمده و بعد از شرکت در راهپیمایی بر علیه طاغوت، سوار بر ماشین سنگین (کامیون) از فلکه شهربانی عازم کوهسرخ می شوند. دژخیمان پهلوی این جوان رعنا و رشید را که روی تاج ماشین نشسته بود مورد اصابت گلوله قرار داده و همان جا بر اثر اصابت گلوله به سر، در روی دستان پدر به فیض شهادت نائل می شود. لازم به یاد آوری که این شهید بزرگوار قبل از عزیمت به کاشمر برای راهپیمیایی، با مادر چنین گفت وگویی دارد :

رضا حال و هوای دیگری داشت و می دانست شهید می شود.  از شوق ملحق شدن به معشوق و شهادت در راه خداوند، بالا پرید و با گرفتن تنه های درخت که در سقف بعنوان تیرک بکار رفته بود، چنین گفت:

میرود به میدان اکبرت، مادرا خداحافظ  ***  این بود وداع آخرین، مادرا خداحافظ

 و بعد از ظهر همانروز پیکر مطهر رضا را آوردند…

IMG-00011

باید یادآوری کنیم نوحه پر شور “میرود به میدان اکبرت مادرا خداحافظ” مداح اهل بیت حاج آقا روحانی به مناسبت شهادت این شهید بزرگوار خوانده شده و شهادت این بزرگوار جوش و خروش خاصی در شهر و روستاهای ترشیز به پا کرده است.

برای دانلود این نوحه به یاد ماندنی روی شکل زیر کلیک کنید:

حجم فایل صوتی: ۴.۵ مگابایت

13

همچنین شهید حاج محمدترابی در مراسم تشییع جنازه شهید غلامی زاده (درست در زمان تشییع پیکر مطهر شهید غلامی زاده) که پیکر این شهید را تیر باران کردند به شهادت رسیده است.

منبع: www.sarvhaa.ir

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

Website Design and Development CompanyWedding Dresses Guide